Dolandırıldım, Savcılığa Suç Duyurusunu Nasıl Yapabilirim?

Dolandırıldım, Savcılığa Suç Duyurusunu Nasıl Yapabilirim?

Savcılığa nasıl şikayette bulunabilirim? Dolandırıldım, ne yapmam gerekiyor? gibi soruların cevabını bu makalede örneklerle vermeye çalışacağız. Şimdi gelin hangi durumlarda savcılığa nasıl suç duyurusunda bulunulur bunları bir inceleyelim.

Şöyle ki ; dolandırıldığınız zaman, darp’a uğradığınız zaman, hırsızlığa maruz kaldığınız zaman vb. birçok durumda suç duyurusunda bulunabilir, hırsızlığa uğramışsanız size ait olanı almak için harekete geçebilir, darp’a maruz kalmışsanız karşı tarafın ceza almasını sağlayabilirsiniz. Fakat biz bu makalemizde dolandırıldığınız zaman savcılığa nasıl başvuru yapabilirsiniz, onu inceleyeceğiz. Şimdi dilerseniz bir örnekle bunu daha kolay anlaşılabilecek şekilde anlatalım.

Dolandırılma konusu da birçok husus gibi çok detaylı. Fakat elinizdeki belgeler ya da bilgilerle savcılığa yapacağınız suç duyurusu, karşı tarafa ulaşmanız ve size ait olanı almanız için elinizden geleni yapmanıza yardımcı olacaktır. Bir örnek üzerinden giderek ne yapabiliriz açıklayalım.

Son dönemlerde sosyal medya uygulaması instagram üzerinden birçok ürünün satışı gerçekleşiyor ve satıcılarla genellikle WhatsApp uygulaması üzerinden iletişime geçerek siparişiniz veriyor ve ödemenizi yapıyorsunuz. Diyelim ki ; instagram üzerinden bir butik sayfasından sipariş verdiniz, parayı hesaba geçtiniz ama ürününüz gelmedi, gelmiyor. WhatsApp’tan yazıyorsunuz, size agresif tavırlar sergiliyorlar, paranızı istiyorsunuz vermiyorlar. Ve en son sizi WhatsApp’tan engellediler. Bu durumda ne yapmalısınız ?

Bu durumda yapmanız gereken şey, bankaya havale ettiğiniz ya da kredi kartı üzerinden ödeme yaptığınız banka dekontunun çıktısını almak. WhatsApp konuşmaları var ise, bunları da okunacak şekilde yazıcıdan (mümkünse) sayfa sayfa çıkartmak olacaktır. Elinizdeki bu belgelerle adliyelerde bulunan müracaat savcısına giderek, orada size verilen ve tarif edildiği üzere yazabileceğiniz şikayet dilekçesini doldurmak olacaktır. Savcılığa yaptığınız başvuru ve verdiğiniz deliller neticesinde soruşturma başlayacak ve kişi ya da kurum hakkında yargılama süreci başlayacaktır. Yargılama süreci biraz uzun sürebilir. Birazdan kastımız 9-10 ay, fakat mutlak suretle cevap alacaksınız. Karşı taraf belki de ödemeyi size yargılamanın ardından ödeyip, davanızı geri çekmenizi isteyebilir. Böylece paranızı alabileceksiniz.

Eğer yaşadığınız olay çok detaylı ise, alanında uzman bir Ceza Avukatından yardım almanız sizin adınıza daha faydalı olacaktır.

Savcılığa Değil De Polise Ya Da Jandarma’ya Gidersem Ne Olur?

Polis’e ya da Jandarma’ya gitmenizde aslında fark etmeyecektir ama kesin sonuç almak istiyorsanız ve kısa sürede sonuca ulaşmak istiyorsanız, savcılığa suç duyurusunda bulunmanız sizin adınıza daha iyi olacaktır.

ANKARA CUMHURİYET BASŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ : Adı Soyadı – T.C. Kimlik No
Adres : İkamet adresi
ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı( eyer şahıs biliniyorsa,bilinmiyorsa telefonla olmuşsa telefon numarası)yazılır.
SUÇ : Dolandırıcılık,Hakaret,Tehdid,Cinsel taciz.(olay neyse adı yazılır)
SUÇ TARİHİ : 05/11/2017
AÇIKLAMALAR :
1- Buraya meydana gelen olay neyse,aynen yazılır.

DELİLLER : Banka Dekontu, WhatsApp Konuşmaları
HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. ve ilgili mevzuat.(maddeleri biliyor sanız yazarsınız bilmiyorsanız.buşekil yazarsınız)
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

müşteki
Adı ve Soyadı
İmza

109 Linkleme “Dolandırıldım, Savcılığa Suç Duyurusunu Nasıl Yapabilirim?

 1. Emre kutlu Reply

  Slm abi para yattirsin sahahiz kişi telefonu açmıyor dolandirildim parami nasıl.ala bilirim

 2. kenan can Reply

  merhaba 38 kişi yurt dışı iş vaiyle kandırıp bu 38 kişide para aldılar ve 39 kişi vakıf bank o kişinin banka hesabına herkes para yatırdı hepsinin elinde yatırdıgına dahil dekontları var nasıl bi durum izlememiz gerek bu kişi hakkında paramızı almak icin kişiye ulaşılmı yor şu an da bi yol gözterirseni sevinirim saygılar

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Kenan bey ceza avukatlarımız ile telefonda görüşerek konu hakkında bilgi edinebilir, vekalet vererek davanızın hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabilirsiniz. 03122313101 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 3. Isa Reply

  Mrb ben engelliyim internetten alışveriş yaparken dolandırıldim suç duyurusunda bulundum fakat gelişmelerden haberdar olamıyorum bana avukat olarak yardımcı olursanız görüşmek isterim

 4. AYNUR YILMAZ Reply

  Merhaba, 2012 yılında çalıştığım iş yeri bizlere mobbing uygulayarak bankalara vermek üzere hatır senetleri imzalattılar, bu senetlere karşılık banka kredileri kullanıldı, senetler ödenmedi ve icralar bize döndü, fakat senetlerin ödeme tarihleriyle aynı tarihlere bize senetler için makbuz imzaladı, bu makbuzlarla dolandırıcılık davası açabilirmiyiz , sahsın sahte senet davaları da var , makbuzlarda zaman aşımı varmıdır.

 5. Habibe karaç Reply

  Merhabalar.ınstagramda benim hesabimi çalıp benim adıma arkadaşlarımdan bir yere mesaj atmalarını istemişler. Halada devam ediyorlar. Mesaj atıp dolandirilanlar var. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

 6. mağdur Reply

  merhaba
  çalıştığım şirketten maaş ve tazminat alacağım var işler bitsin denilerek aylarca oyaladılar sonra vermeden çıkardılar. şirket para yok diyor ama tüm yapılan işlerden para alınmış şirket başkasının üstüne iş mahkemesinin yanında dolandırıcılıktan da dava açabilir miyim?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba, iş hukuku alanında yaşanan problemlerde mahkeme süreci başlamadan önce arabulucu ile sorunun çözülmesi amaçlanmaktadır. Haklarınızın korunması ve davalarınızın takibi için konusunda uzman bir iş hukuku avukatına vekalet verebilirsiniz. Dilerseniz iletişim sayfamızda yer alan telefonlardan avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 7. istanbulkardes@gmail.com Reply

  Kredi vermek için 500tl aldılar ama sonuç yok mağdurun nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba; mağduriyetinizle ilgili olarak iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

 8. rana kaplan Reply

  çeşme de otel rezervasyonu yaptık . para yatırdık fakat şu anda muhattap yok telefonlar iptal savcılığa suç duyurusunda bulunduk bir gelişme yok. nasıl sonuçlanır. muhattap olmadan bulunurmu

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba Rana hanım; sizin bir muhatap bulamamanız davanızın durumunun olumsuz olacağı anlamına gelmez. Suç duyurusunda bulunduğunuz evrakla birlikte davanızın takibi için bir avukata vekalet verebilirsiniz. Yetkili merciler firma ve kişilere erişim sağlayacaklardır. Bu tür durumlarda süreç uzun olabilmektedir.

 9. FERAT TÜRKOĞLU Reply

  selam,,,ben bir şirkete kalfalık usulü üş yaptım,,,benden yaptığım işin teslimine kadar yüzde beş gibi bir kesinti yapıldı işin teslimini yapıldı ama firma beni sürekli oyalayarak,paramı ödemedi elimde resmi bir evrak yok ama şahitlerim var bu işle ilgili dökümanlarımda var bana yardıncı olurmusunuz ben ne gibi bir dava açmalıyım teşekürler

 10. sema Reply

  MRB ben internet uzerinden bır hocadan kolye almak icin siparis verdim fakat bankadan İbn ıle pra ytırdım bin turk lirası fakat 2 hafta oldu gelmedi benı engelemiş baska numaralardan mesaj atıyorum benı tehdit ediyor paramı nasıl geri alabılırım

 11. İyi niyet Reply

  merhaba,
  bir alışveriş sırasında ürünü verdim. yarım saat sonra buluşup paramı alacaktım. ancak hem buluşma yerine gelmedi hem de telefonu açmadı. sıklıkla aramama rağmen telefonunu açmıyor. ne yapmalıyım.
  saygılar.

 12. Orhan karakol Reply

  2017 yılında gittigidiyordan soba aldım beyenmeyerek iade ettim. Satıcı paramı iade etmedi. Dosya icrada bekliyor. Bir gelişme yok. Adamın parayi odemeye niyeti yok. Ne yapmaliyim.

 13. Anonim Reply

  mrb ben ınstagram da sponsorlu diyerek önüme çıkan linke tıkladım alışveriş yaptım fakat ürünler başka geldi 170 liram boşa gitti. site den hicbir şekilde irtibat alamiorm ne yapmam lazm

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba; şikayetinizi tüketici hakem heyetlerine yapmanız gerekmektedir. Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda, büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde değeri 5 bin 650 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, yine büyükşehir belediyesi statüsünde olan illerde değeri 5 bin 650 Türk Lirası ile 8 bin 480 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri ve büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerin merkezlerinde ve bağlı ilçelerde değeri 8 bin 480 Türk Lirası’nın altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevlidir.

 14. Batuhan Reply

  Selamın aleyküm bi kitap evinden geldiler bana kitap satmaya çalıştılar ve sattılar ve dedilerki 14 gün içinde çaya bilirsiniz ve ben bunları almamaya karar verdim kitap evini aradım almıcam diye gelicez alıcaz dediler gelmediler ve dün aradılar ödeme yapmazsanız evraklar avukata verilcek dediler ne yapmam lazım

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Batuhan bey merhaba; telefonlarımızdan bize ulaşabilirseniz avukatlarımız yardımcı olabilirler.

 15. Omer Reply

  Merhaba,
  Kredi kullamdiriminda daha önce komisyon karşılığı aracılık yapan vatandaş, kredi yapılandırması için bizimle tekrar kontak kurmuş ve bir dizi işlemler için ( banka kapamaları tapu harcı gibi) odeme almıştır. Daha once de aynı kişiyle islem yaptırdığımız için güvenerek havaleleri yaptık dekontlarımız mevcut. Fakat 4 ay geçmesine ragmen ne yapılandırma yapıldı ne de paramızı iade alabildik. Savcılığa suc duyurusunda bulunurken whatsaap mesajlarını, dekontlarını ve görüşme ses kayıtlarını vermemiz yeterli midir? Ayrıca hesaplarına tedbir niteliğinde bloke koydurabiliyor muyuz? Ve bu isi ortak yaptıkları banka çalışanlarını (bu konuda delil bulunmamaktadır sadece görüşme kayıtlarında isim veriyor) dahil edebiliyor muyuz?
  Elimizde sadece TC kimlik numarası bulunun bu kişinin adres bilgisine sahip değiliz.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Konuyu açıklayan bir dilekçe ve elinizdeki belgeleri savcılığa sunduğunuzda savcılık gerekli soruçturmayı yaptıracak ve dava açılmasını sağlayacaktır. Adres bilgisi kişi tespiti sonrası gerekli mercilerce yapılabilir.

 16. Eren Reply

  Merhabalar instagram üzerinden 98 tl dolandirildim elim ayagim titriyo ne yapmam lazım?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba; olayı anlatır dilekçeniz, banka dekontunuz ve internet kayıtlarınızla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Savcılık gerekli soruşturmayı yaptıracaktır.

 17. şükrü medik Reply

  ben türkiyede yaşıyorum yurt disindan bir bayan dolandırdı postane dekontlarim var elimde ne yapmam lazım bir bigi verirmisiniz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba; olayı anlatır dilekçeniz, ptt dekontunuz ve telefon kayıtlarınızla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Savcılık gerekli soruşturmayı yaptıracaktır.

 18. Meltem Reply

  Merhaba birine yuklu miktarda borc verdim 33bin senetli gerisi banka transfer olmak üzere 70bin Odeme günü maalesef ortadan kayboldu hemşire Kiz arkadasi aradi kaza geçirdi dedi Ulaşmaya çalıştım fakat engelledim WhatsApp tan. Suç duyurusunda bulunmak istiyorum Ne yapmam gerekiyor?
  Teşekkürler

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Meltem hanım merhaba;
   Savcılığa şahsi müracaat yapabileceğiniz gibi davanızın takibi sürecinde destek almak isterseniz bir ceza avukatına vekalet vererek suç duyurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz büromuza bağlı ceza avukatlarımızdan konu hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızda yer alan telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

 19. Gökhan BACAKSIZ Reply

  Merhabalar 1 hafta kadar önce İnternet aracılığıyla dolandırıldım dolandıran kişinin hesabına attığım ücretin dekontunu bankamatik vermedi elimde delil olarak messenger yazışması var telefon görüşmeleri var bununla savcılığa gidip suç duyurusunda bulunsam haklı çıkarmıyım bi türlü cesaret edemiyorum.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Olayı anlatır bir dilekçe ve elinizdeki belgelerle savcılığa müracaat ederseniz savcılık gerekli incelemeyi başlatacaktır. Ödeme yaptığınız banka hesap bilgisinden savcılık yaptığınız ödemeyi bankadan talep edebilir.

 20. Selçuk Reply

  Merabalar ben yurt dışından oto parçası aldım ve dolandırıldım ne yapmalıyım acil yardım lütfen

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Selçuk bey merhaba, bankanızla görüşerek harcama itirazında bulunabilirsiniz. Yurt dışı olduğu için satın aldığınız eticaret sitesinin güvenli alışveriş seçeneği varsa iade ya da itiraz süreçlerini başlatabilirsiniz.

 21. Ayse Reply

  Merhabalar biz evimize pencere ve Laminat yaptırmak için tadilatçılarla anlaştık sözleşme yaptık 20 günde teslimdi fakat siparişi geç verdik deyip 40 gün bizi oyaladılar peşinat 13 bin verdik 10 tane senet ne yapmamız lazım senetlerin tarihi geliyor burada jandarma var oraya gidip suç duyurusu yapsam araştırdım dava açmam için ödeme yapmam lazımmış şu anda mümkün değil buradaki jandarmaya başvursam ücretsiz avukat tutabilirmiyim ne yapmam gerek

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Bölgenize Jandarma bakıyorsa Jandarmaya müracaat ederek soruşturma başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Şikayetiniz sonrası karşı tarafın da ifadesi alınarak durum savcılığa intikal edecektir. Sonraki süreçte dava durumununuzu UYAP Dava Sorgulama ekranından yapabilirsiniz.

 22. Murat Reply

  Merhaba ben calistigim is yerine gelen kndini gomruk memuru olarak tanitim isterseniz ucuza telefon getirebilirim diye dolandirdi parayi elden verdim sonrasinda hep oyalidi yok bole boyle diyip adliye ye gidip sikayetci oldum adamin telefonlari hala acik ama ne parami verdi nede telefon kac aydir bekliyrm savciliktanda da olayla ilgili hic bir cevap gelmedi tarafima baya zaman gecti nasil takip edebilirim sureci ve ne yapabilirim yardimci olursaniz bi fikir veririsrniz cok memnun olurum

 23. İrem Reply

  Merhaba, instagram üzerinden arkadaşımın hesabını çalmışlar, ben bilmiyordum bana hediye kuponu göndereceğini söyledi tel no ve banka kartı istedi. Hem bankadaki 500 liramı çekti hemde faturam 400 tl geldi. Arkadaşım şuan mail, instagram, Facebook hiçbir hesabına giriş yapamıyor. Daha sonra ödeme yapılan siteyi buldum konum olarak Amerika gösteriyor paravan sayfa yani. Bu durumda ne yapmam gerekir?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba İrem hanım durumunuzu açıklayan bir dilekçe ve elinizdeki belgeler(banka dökümü, cep telefonu kayıtları vb.) ile savcılığa bizzat müracaat ederek dava açabilirsiniz.

 24. Deniz Reply

  Merhaba 2018 in 7 ci 8in ve 9 uncu aylarını arkadaşıma yurt paramı ödemesi için yatırdım fakat ödeme yapmamış üzerinden 4 ay geçtikten sonra fark ettim ve kendisine suç duyurusun da bulunsam birşey elde eder miyim? Karşı taraf kendisini savunabilir mi yurt parası değil bana borcu vardı onu ödedi diye. İşin içinden çıkamıyorum yol gösterir misiniz ?

 25. Resul Kaya Reply

  Merhaba kolay gelsin buğün kargoyla PlayStation 3 gönderdim bursaya ama gönderdiğim şahıs parayı göndermedi elimde yazışmalar tc kimlik numarası telefon numarası var ne yapabilirim

 26. Ulaş Reply

  Merhaba, ben 4-5 gün önce instagram üzerinden yaptığım kulaklık alışverişinden dolandırıldım.Elimde telefon numarası,yazışmalar ve kapıda ödeme aldığım için kargo poşedi var. Ne yapmalıyım?

 27. Recep Reply

  Bugün İnstagram hesabı üzerinden bir sayfayla whatssapla görüşüp İddaa kuponu yapması İçin ücret gönderdim dekontlar ve Mesajlar duruyor nasıl bir yol izlemem gerekiyor lütfen yardımcı olun.

 28. EMRE CAN ÖZGEÇ Reply

  Merhaba. Ben 3 ay önce aracımı sattım ve karşılığında çek aldım sordurdurarak sağlam olduğunu öğrenince aldım ve ben o çek ile malzeme aldım malzemecide fabrikaya gönderiyor ve çek takasa gönderiliyor ordan çek sahte ikiz çek olduğu çıkıyor ortaya diğer çek çıktığı için sahte olduğu çıkıyor ortaya ve malzemecinin mağduriyetini giderdim ve şuan ben mağdurum dolandırılmış ikiz çek ile nasıl dava açabilirim?

 29. Ali Reply

  Sahibinden sitesinden bir şahıstan oyun karakteri aldım şehir dışıydı almadan önce şahıs ehliyetini kendini ve bir kağıda kendi el yazısıyla oyun karakterinin bütün haklarının şahsıma devrettiğini ve hiç bir şekilde baglanmayacagini söyleyen bir kağıt yazdırdım ad soyad imza attırdım sonra verdiği hesaba parayı aktardım ama satıcı sözünde durup oyun karakterini vermedi elimde bu söylediklerim ve çok daha fazla belge mevcut 2 tane de numarası var ben ne yapılması gerekiyorsa yapılsın istiyorum bu durumda nasıl hareket etmem gerek yardımcı olur musunuz

 30. Mehmet Ali onan Reply

  Merhaba instagramdan ücretsiz bahis var diye bende iletişime geçtim. Watsap tan mesaj attım önce çok iyi karşıladılar sonra kuponlarımız ücretlidir beni güvenebilirsiniz dedi. Bende tamam dedim. Kupon ücreti 50 TL dir iban gönderdi bu hesaba parayı atıp bana makbuz atınız dedi bende hemen attım sonra 6180 TL kazandınız 618 TL atarsanız hemen parayı hesabınıza göbderecem dedi benim o kadar param olmadığını söyleyince ne kadar var hesabınız da dedi bende 410 TL var dedim o arada sürekli mesaj attı efendim ne zaman atacaksınız parayı vb. gibi sonra benim bi işim vardı parayı orda harcadım ismi Ferhat efendim siz benle dalgamı geçiyorsunuz dedi sonra bu 11/01/2020 bu gün sabah aradı siz gülün dedi ben dava açacam bu ücreti ödemezseniz hemen işlemleri başlatacam dedi bana birde benim annemi küfür etti bende benim paramı geri iade edin istediğiniz yere şikayet edin dedim elimde makbuzlarım vardır TC kimlik kartıda bulunmakta gereğinin yapılmasını arz ederim

 31. Sadık Reply

  3 ay önce birisiyle iş yeri acacaktik 9 bin bankadan çektim 16 bin de para verdik toplam 25 bin verdim paraları alıp kayıplara karıştı tlfnda 3 aydır beni oyalıyor şimdide beni tlf da engeledi msj konuşmalari adamın TC numarası herşey var bende ailesinde hepsini tanıyorum ne yapmam lazım

 32. Devran Reply

  Merhabalar ben üniversite öğrencisiyim yabancı uyrukluyum tatilde istanbulda bir taşeron da çalıştım taşeron da bana 1 haftalık paramı vermedi nasıl alabilirim elimde çalıştığıma dair evrak falan yok ama whatsapp görüşmeleri ve tanıklar var

 33. Barış Reply

  Merhaba yatırım şirketi adı altında nitelikli dolandiricilik yapanlar taraftın dan mağdur olduk şahısların iban isim yada diğer bilgiler var face üzerinden dolanriyiyolar çok kişinin canı yandı ne yapılabilir

 34. Recep Reply

  Arabam.com dan tarım aracı aldım araç teslim edilmedi sahipsin tc ve iban no su var parayı da yatırdım 12 bin TL karakolala gidip sıkayet te bulundum ama daha hızlı nasıl sonuc alabilirim yardıma ihtiyacım var

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Recep bey merhaba; polis tutanağına istinaden olay savcılığa intikal edecektir ve kovuşturma yapılacaktır. Kovuşturma sonrası savcılık sanık veya sanıklar hakkında iddianame hazırlayıp mahkeme açılmasını sağlayacaktır. Bu süreçte bir avukata vekalet vererek işlemlerinizin takibi ve haklarınızın korunmasını sağlayabilirsiniz.

 35. Meral Reply

  İyi günler. Az önce dolandırıldım. Yardımcı olur musunuz. Hesabımdan benim iznim olmadan fazla para çekimi oldu. Ne yapabilirim. En kısa zamanda dönüş yapmamızı bekliyorum.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Meral hanım merhaba; öncelikle bu durumla ilgili bankanızla iletişime geçmenizi öneririz. Konu hakkında avukatlık hizmeti almak için iletişim kanallarımızdan mesai saatleri içerisinde bizlere ulaşabilirsiniz.

 36. Mevlüt Reply

  Merhaba eşimin babası 2014 yılında bir tanifigina bankadan 8 bin TL kredi çekiyor senet yapılıyor senete not düşülüyor kredi ödemesi bittikten sonra borç kapatılacak imzalar atılıyor yalnız borçlu olan kişi senede farklı bir TC no yazıyor 2019 yılında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk ayrıca gerçek TC nosunuda şikayet dilekçesinde belirttik 2 yıldır savcılıktanda bir sonuç çıkmadı şimdi biz ne yapmaliyiz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Mevlüt bey merhaba; dosyanızın incelenmesi gerekmektedir. Bir ceza avukatından danışmanlık alabilirsiniz. Avukatlık büromuzda ceza hukuku konusunda tecrübeli avukatlar yer almaktadır. Dilerseniz telefonla randevu alarak bir görüşme sağlayabilirsiniz.

 37. maharrembaydu87@hotmail.com Reply

  bana imza atirip tanzimatinin bir kismini hesava bir kisminida elden veregiz dediler ve
  5 bine imzaladim elimde olan parayida aldiler nasil yapabilorim yardimci olabilir misiniz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Maharrem bey konunun detaylarını görüşmek üzere iş hukuku avukatlarımızdan yardım alabilirsiniz.

 38. Tekin Reply

  Merhabalar, sahibinden.com’da bir sahis tarafindan dolandirildim. Ürün icin ödemeyi yaptim arkasindan beni her yerden engelledi. Ne yapabilirim ? Adamin sadece banka hesabi var elimde bir de adi soyadi. Karsi tarafin bankasiyla görüstüm, savcilik talep ederse savciliga adresini verebileceklerini söylediler. Ürünün faturasini da gönderdi kendisi ama sanirim kendisinin düzenledigi uydurma adresli bir fatura- bu da evrakta sahtecilige girer mi ?
  Bilgi verirseniz cok sevinirim.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Tekin bey merhaba; savcılığa elinizde bulunan delillerle giderek şikayet oluşturabilirsiniz. Savcılık konuyu inceleyecek ve soruşturma sonrasında şikayetinizi mahkemeye sevk edecektir.

 39. ömer durak Reply

  merhaba alibaba.com üzerinden 7500tl lik alışveriş yaptım karşı tarafa 1000 dolar gönderdim ancak ürünümü yollamadılar ve siparişi kapattılar benide engellediler kısaca dolandırıldım savcılık bu konuda yardımcı olabilirmi teşekkür ederim.

 40. İzzet kaplan Reply

  Slm ben icralık oldum 2 yıl boyunca maaşı ma el konuldu bende geçen yıl avukatla görüştüm borcum ne kadar dedim toplamı 5 bin kusur dedi bununda indirimi var dediler bana bende bunu ödedim icra mı kapattım 2 ay sonra benden para kesildi bende avukatla görüştüm paranı yatiracaz diyorlar yatirmiyorlar ben mağdurum bu duruma ne yapmam gerek ANKARA AVUKAT BEY CVP VE BİLGİ ALMAK İSTİYORUM SİZDEN RİCAM SAYGİLAR…?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   İzzet bey merhaba; konu hakkında icra avukatlarımızla görüşmek üzere telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 41. Selin Reply

  Merhaba,
  Yurtdisinda oturuyorum, Instagram üzeri büyük bi siparis verdim « toptan ». 1 ay oldu kargom gelmedi, o kisi beni hesaptan sildi, mesajlarima artik cevap vermiyor, agir miktarda para gonderdim western union dan nasil yapabilirim bana yardimci olurmusunuz lutfen? Hangi numaraya telefon açmaliyim? Lutfen yardimci olursaniz Cok sevinirim

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Selin hanım merhaba; detaylı bilgi almak için TELEFON : 0312 231 31 01 veya GSM : 0533 667 59 82 hatlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 42. Ramazan Reply

  Kamu kurumunda aktif olarak çalışan arkadaşım benden yurt dışından param gelecek dedi bende kendisine parça parça vaķıfbank üzerinden borç verdim ibaresi düşerek 120 tl gönderdim yırt dışından gelecek parası yokmuş dollandırıldık. Bu gün ödeyecem yarın ödeyecem diyerek oyalıyor nasıl bir yol izlemeliyim watsap mesajlasmaları ses kayıtları ve normal sms leri var yardımcı olabilirmisiniz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Ramazan bey konunun detaylarını görüşmek üzere ceza avukatlarımızdan telefonla bilgi alabilirsiniz.

 43. Hava yilmaz Reply

  Merhaba nişanlım esnaf arabs alıp satiyor yine bir araba alim esansında bir şebeke mi başka çete mo nedir bilmiyoruz 120.000 dolandirildik para hesaba yattıktan sonra arabs satışı gerçekleşmedi bu hesap bizim değil diyerek ne yapmamız gerekiyor

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Para gönderilen hesaba sebepsiz zenginleşme davası açılarak para gönderilen hesabın sahibinden tahsili yapılabilir. Detaylı bilgi almak için ceza avukatlarımızdan telefonla bilgi alabilirsiniz.

 44. Tülin Reply

  Merhaba,
  Ben almanyada yasiyorum. Türkiyede sevgilime borc olarak baya bi para gönderdim ve bana o parayi geri göndermiyor. Üstüne beni tehtit ediyor ve bana sahte senet gönderdi. Bütün konustuklarimiz, borc olarak gönderdigim ve bana parayi geri gönderecegine dahil bütün kanitlar var. Üstelik ailemin parasinida calip ona göndermemi istedi. Tam bi dolandirici cikti. Simdi beni heryerden engelledi ve ona ulasamiyorum. Almanyadan nasil suc duyurusunda bulunabilirim
  Bana yardimci olursaniz cok sevinirim
  Tesekkürler.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Tülin hanım merhaba; Türkiyede bir avukata vekalet vererek mahkeme sürecinizi yurtdışından yönetebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için ceza avukatlarımızı arayabilirsiniz.

 45. Onur Reply

  Merhabalar hayırlı günler ben giresunluyum İstanbul’dan telefon aldım adam kargoya verdi telefonu ve ben ödemeyi yaptım ancak adam aynı gün içinde gidip kargoyu iptal etmiş ve benim paramı geri atmadı anlicanız dolandırıldım elimde TC si ve ibanı dekontu numarası var ne yapabilirim

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Onur bey elinizdeki delillerle bölge polis karakolunuza ya da savcılığa giderek şikayette bulunabilirsiniz.

 46. Mahmut Reply

  Merhaba ben bir pubg mobile hesap sahibinden aldim WhatsAppdan konustuk parayi adama gonderdim adam bana hesabi vermedi bu nasil sonuclar bunu savcılığa anlatsam olurmu delil var parami ya da adam hapis almasini istiyorum para miktarı 2800tl

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Mahmut bey elinizdeki delillerle birlikte savcılık veya bölge karakolunuza başvurarak şikayet oluşturabilirsiniz.

 47. Yusuf GÖRGEÇ Reply

  LETGO üzerinden alıcıyla görüştüm bana tc kimlik kartı ve adli sicil kaydını attı 4 bin lira değerinde bilgisayar alacaktım parayı attıktan sonra adam kayboldu belgeler duruyor resimler evraklar ve dekontlar bunlarla paramı geri kurtabili miyim?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Yusuf bey elinizdeki bilgilerle ilçe karakolunuza yada savcılığa giderek şikayette bulunabilirsiniz. Süreçlerinizin hızlı ve doğru şekilde ilerlemesi için bir avukattan danışmanlık alabilir, vekalet verebilirsiniz.

 48. İclal Reply

  instagram sayfasından dolandırıldım ve istek üzerine işlemlerin hızlanması açısından avukat tutabilir miyim ?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   İclal hanım merhaba; konusunda uzman bir avukattan danışmanlık hizmeti almak veya vekalet vermek mahkeme süreçlerinizin doğru ve hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

 49. Munevver Erem Reply

  Merhabalar telefonuma su şekilde mesaj geliyor; SIPARIS VERIP TESLIM ALMADIGINIZ ÜRÜN KARGO BEDELI TARAFIMIZCA ÖDENMISTIR GÜN IÇINDE ILETILEN HESABA 37 TL ÖDEMENIZ GEREKMEKTEDIR.AKSI TAKTIRDE SIRKET AVUKATLARI TARAFINDAN ICRA TAKIBI BASLATILACAKTIR
  PTT IBAN:TR870080701347417669109001
  PTT HSPNO:17669109
  ALICI:NCD KARGO VE ARACILIK
  TEL:02129674510
  B153. Yaptığım telefon görüşmesinde herhangi açıklama yapılmadan bugün para yatmaz ise mahkemeye vermekle tehdit edildim. Hangi firma, urun diyorum açıklama yapmıyorlar. 9.7.2020 tarihinde diyor başka bilgi yok. Diyorum ki sizi tanımıyorum siz her arayana para gonderiyormusunuz. Telefon kapandı. Ne yapmalıyım. Yardımcı olmanızı rica ederim.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Münevver hanım merhaba; yapmadığınız bir işlem nedeniyle ödeme yapmanıza gerek yoktur. Eğer buna ilişkin bir tebligat gelirse mutlaka tebligata ilgili mahkemeye itiraz dilekçesi veriniz.

 50. Beyza Reply

  Ben sanal dolandırıcılara yakalandım bahis üzerine. Üst üste para istedikleri zaman vermeyeceğimi söyleyince. Bana 7 gün içerisinde tazminat davası açacaklarını söyledikler. Böyle bişey mümkün mü evime tebligat kağıdı gelir mi gelirse ne yapmalıyım? Wp konuşmaları yok ama gönderdiğim dekont ve onların gönderdiği dekont elimde.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Eğer bir tebligat ulaşır ve bu tebligatı kabul etmiyorsanız mutlaka itiraz edilmesi gerekir. Detaylı bilgi almak için ceza avukatlarımız ile görüşebilirsiniz.

 51. Serkan AYDEMİR Reply

  Merhaba Instagram da telefon çıktı diye dolandırıldım vekalet versem dava açabilir misiniz

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Serkan bey merhaba; iletişim telefonlarımızdan ceza avukatlarımız ile görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 52. Çigdem Reply

  Merhaba eşimin abisi beni kandırarak imza attırdi ve borcu ödemiyor borç benim adıma ne yapmalıyım nereye basvurmaliyim ve suç duyurusunda bulunduğum zaman karşı taraf ceza alirmi?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Çiğdem hanım merhaba; bilgi almak için iletişim hatlarımızı arayabilirsiniz.

 53. Ümit altınok Reply

  Benim hesabımdan siber yolla para çekildi 4500 tl civarında savcılığa suç duyurusunda bulundum tam bir seneyi geçti hala haber gelmedi benim takip etmem gereken yol nedir bilgilendirirseniz teşekkür ederim

  • Ankara Avukat Post authorReply

   İlgili savcılıktan dilekçe ile durumu sorabilir veya bir ceza avukatına vekalet vererek davanızı takip ettirebilirsiniz.

 54. ramazan Reply

  merhabalar thodex magduruyum.savcılıga suç duyurusunda bulundum.haciz işlemleri tahsil edilirse bu süreçte avukata gerek duyar mıyım.

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Davalarda kendinizi avukatınız olmadan temsil edebilirsiniz. Bu tüm hukuksal işlemler için geçerlidir ancak konusunda uzman bir avukata vekalet vererek duruşmalarda aleyhinize olabilecek durumlardan korunur, lehinize gelişebilecek durumları kaçırmamış olursunuz. Mahkeme süreçleri uzun ve çok fazla sayıda dava sonrasında sonuçlanmaktadır. Avukatınız sizin yerinize mahkemelere katılabilir ve zaman kaybınız oluşmaz.

 55. Tuğçr Reply

  Merhaba kolay gelsin bende instagramdan evde paket işi için iş istedim kapora gönderin dediler gönderdim fakat iş filan gelmedi engellenildim nasıl şikayet davası açabilirim açsam bişe sonuç arz eder mi

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Tuğçe hanım merhaba; en yakın polis karakoluna giderek şikayet kaydınızı oluşturabilirsiniz. Polis tutanak tutarak olayı savcılığa intikal ettirecektir.

 56. hasan Reply

  Merhabalar
  beni bir hafta önce aradılar bankadan arıyoruz dediler. hayat poliçeniz bitmiş yenilemek istermisin dediler, bende hayır dedim , o zaman poliçe değeri olan 20.350,00 tl yi senin hesabına aktaracağız seninde bunu şubenin hesabına aktarman gerikiyır deyip bir kod gönderdiler. benim döviz hesabımdaki parayı tl ye çevirip verdikleri numaraya attım , benim döviz hesabımı bozdurduklarından haberim olmadığı için tl hesabıma düşen parayı onların parası sanıp verilen ibana attım. Sonra hesaplarımı incelediğimde döviz hesabımdan paranın çekildiğini farkettim. parayı gönderdiğim şahsı bulup şahıstan paramı iade etmesini istedim oda bende dolandırıldım dedi fakat çok şaibeli durumlar var işin içinde ..
  mahkeme yoluyla ben bu şahıstan paramı alabilirmiyim.
  bilgileriniz için teşekkürler

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Hasan bey merhaba; dava açmanız durumunda soruşturma açılır ve deliller ışığında paranızı geri almanız mümkün olabilir. Davanızın takibi ve hak kaybına uğramamak için bir ceza avukatına vekalet verebilirsiniz.

 57. Mağdur Reply

  Merhaba araç sigortası yapıcaz dediler 1 gün yapıldı gösterildi numaraları kapattılar ve ben ulaşamıyorum aracımın poliçesi şuan yok nasıl yol izlemeliyim avukata verecek param kalmadı
  Elimde İban ve ismi var whatsap no var bunu savcılıktan halledebilrimyim ve avukat araya girmeden

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Merhaba; avukatsız olarakta şikayetlerinizi polise veya savcılığa bildirerek soruşturulmasını ve dava açılmasını sağlayabilirsiniz.

 58. Aynur Reply

  Merhaba, internetten bir danışma pozisyonunda iş ilanına başvurdum. Arayıp görüşmeye çağırdılar. Gittiğimde danışma olarak başlayıp çalışırken silahsız güvenlik eğitimi alıp sınavına da girmem gerektiği söylendi. Görüşme esnasında başvuru evrağı doldurtulup 400 tl sınav ücreti alınıp başvuru formunada 400 tl alınan 700 tl kalan yazan bir alan ve tek taraflı feshedilebileceği yazıyordu. Karşılığında makbuzda verildi. Sağlık raporu vs gibi evrakları da toplayıp gelmem söylendi. Daha sonra firmadan şüphelenip aradığımda telefonlara ulaşamadım. Açtıklarında da tamam iptal edelim 400 tl yandı dediler. %75 engelli olduğumu da biliyorlardı ve başvuru esnasında sağlık raporu alamayabileceğimi alamazsam paranın iade edileceğini de söylemişlerdi. Suç duyurusunda bulunsam veya işkura şikayet etsem bir sonuç alabilir miyim?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Aynur hanım merhaba; elinizdeki delillerle polise yada savcılığa başvurabilirsiniz.

 59. Murat Reply

  Biz Ankara Keçiören belediyesi girişi karşısında parklarda yapıyorduk evsiz kaldık kiramızi odeyemedik Ankara Keçiören belediyesi girişi karşısında park görevlileri bizi bulup Karabük derneği ile birlikte birisi ile irtibata geçip bize yardım edeceklerini söylediler sonrasında ise eşim kızım ve ben Karabük merkez getirildik lakin adimiza paralar topladılar esyalar topladılar paraları toplarken bu şahıs kendi iban numarasını verip kendi adına hesabına parayı topladı ve bize 6 ay kira sözü elektrik su doğalgaz sözü gibi sözler verilerek getirildik ve 1 ay sonra şahıslardan biri çıkın evden dedi ve diğer şahıs kira kontratı ywpmakt istedi öncesi biz kabul etmedik çünkü işimiz yok sokaklarda yatiyorduk iş sozude verdiler WhatsApp grubu kurup paralar topladılar hepsi bizi kovup ortadan kayboldu yazışmaların bazı resimleri var bununla ilgili bir yaptırım var mı eşim çocuğum mağdur edildi korona var diye kimse bize de gelip soramadı olanı biteni fazlası var ne yapmam gerekir bana Allah rızası için yardım edin hukuken

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Murat bey polise giderek durumu anlatın tutanak tutarak durumu savcılığa bildireceklerdir.

 60. Yasemin erol Reply

  Dayım anneannemin evini gizlice üzerine geçirmiş bu konuda nasıl yol izlemeliyiz yardımcı olursanız sevinirim

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Yasemin hanım merhaba, miras hukuku konusunda uzman avukatlarımızdan konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 61. Birgül Reply

  merhaba ben arkadasima guvendim kendi heabimdan 20000tl kredi cektim simdi de alamiyorum ne yapmam gerekiyor yardimci olursanız çok sevinirim.cok magdurum

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Birgül hanım savcılığa müracaat ederek şikayette bulunabilirsiniz veya bir avukata vekalet vererek dava açabilirsiniz.

 62. Bekir simsek Reply

  Tanidigim bir kisi abi dedigim bir insan para istedi banka hesabina attim simdi ise donusyapmiyor bu bir suc vasfina girermi

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Bekir bey merhaba, savcılığa giderek şikayette bulunabilir veya bir avukata vekalet vererek davanızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

 63. Alp Reply

  Merhabalar
  İnşaat işi ile uğraşan bir şirketiz bir firmaya malzeme için şirket hesabından şirket hesabına açıklamada ürün detayı yazacak şekilde ödeme yaptık ve ürünlerimiz gelmedi, şikayetçi olduk savcılık nitelikli dolandırıcılık olarak yaklaştı olaya. Biz gönderdiğimiz parayı ve zararımızı geri alır mıyız?

  • Ankara Avukat Post authorReply

   Alp bey merhaba, ödemenizi yasal faizi ile birlikte almanız mümkündür. Dava sürecini kendiniz takip edebilir veya bir avukata vekalet vererek sürecinizi takip ettirebilirsiniz.

 64. Olcay Unal Reply

  Merhabalar 2021de eşimi kanserden kaybettim. 10cu ayın ikisinde türkiyeye geldim. Eşimi defnettim ve abisi benim psikolojik olarak yıkılmamdan faydalanarak bana istem dışı farkına varmadigim vekalete kendi ve kız kardeşi üzerine satış imzalattirmis. Ve ne yapmam gerekiyor konuni işlemlerden hiçbirşey anlamıyorum ilk defa böyle birşey le karşılaştım. Ve kendileri benim kuzenim olur. Ev ve arsaların satış yapılmaması için ne yapabilirim. Benden mal kaçırdılar. Ve iki öksüz kızlarım var. Yardımcı olun lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir