Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Evlilik birliğinin sona erdirilmesini içeren boşanma süreçlerinde taraflar hukukun kendilerine sağlamış olduğu haklar çerçevesinde boşanabilirler. Bu konuda tarafların birbirleri ile anlaşmalı olarak boşanmalarını sağlayan davalar bulunsa dahi taraflar arasında hak kayıpları ortaya çıkabilmektedir. Bu türden kayıpların önüne geçebilmek ve tarafların haklarını tam anlamıyla alabilmelerini sağlamak amacıyla bir avukat yardımının alınması avantaj sağlayacaktır. Bu konuda deneyimli olan bir boşanma avukatı boşanma sürecinin tüm gereklerini yerine getirebildiği gibi aynı zamanda tüm sürecin en etkili ve hızlı şekilde atlatılmasına yardımcı olacaktır.

Boşanma Davası

Tarafların birbirleri ile mal paylaşımı, velayet, tazminat, nafaka gibi konularda dahi uzlaşma sağladığı anlaşmalı boşanma davalarında avukatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu davalar için gerekli olan dilekçelerin hazırlanması, anlaşmalı boşanma için hazırlanmış olan protokollerin imzalanması, mahkemeye sunulması gereken belgelerin temin edilmesi konularında avukatlar süreci en iyi şekilde yönetebilmektedir. Ankara’da gerçekleşecek olan boşanma davalarında en iyi çalışmayı gösterecek olan ankara boşanma avukatı seçiminin yapılmasında avukatların deneyimi göz önüne alınarak bir tercih yapılabilir.

Avukat Yardımıyla Ne Kadar Sürede Boşanırım?

Boşanma avukatının boşanmak isteyen tarafların istediklerine en kısa sürede ulaşabilmelerini sağladıkları göz önüne alınırsa en kısa sürede boşanmak ancak bir boşanma avukatıyla mümkün olmaktadır. Tek celsede boşanmak isteyenler için avukatlar boşanma sürecini kendilerine bağlı olmayan mahkeme süreleri de dikkate alındığında 1 haftadan 2 aya kadar sürebilecek aralıklarda gerçekleştirebilmektedir. Bu sürenin belirlenmesinde en önemli olan konuların başında başvurulan mahkemenin üzerindeki iş yoğunluğunun boşanma süresine olan etkisi gelmektedir. Eğer anlaşmalı boşanma davası söz konusu değilse boşanma avukatının tutulmasına bağlı olmaksızın taraflar arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi adına sürenin 8, 9 aya kadar çıktığı da görülebilmektedir.

Boşanma Avukatı Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Ankara’da yer alan boşanma avukatlarının ücretleri her ilde olduğu gibi il barosu olan Ankara Barosu tarafından açıklanır. Fakat bu rakamlar tavsiye edilen rakamlar olma özelliği taşımaktadır. Bu sebeple her boşanma avukatının farklı bir rakamla davayı alabileceği göz önüne alındığında tarafların çok sayıda avukat arasında tercih yapması daha avantajlı olmaktadır.

Avukat Tutulmadan Olur Mu?

Kanunlarda belirtilen maddelere dayanarak hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı herhangi bir dava için avukat tutmak zorunda değildir. Kişiler kendileri başvurarak tek taraflı ya da karşılıklı olarak anlaşmalı boşanma davası açabilirler. Ancak boşanma davasının en kısa sürede sonuçlanması ve bundan kaynaklanan maddi ve manevi hakların kayıpsız bir şekilde taraflara teslim edilebilmesi için bir boşanma avukatı tutulması avantaj sağlayacaktır.

19 Linkleme “Ankara Boşanma Avukatı

 1. Pingback: Ankara Boşanma Avukatı » Göymen Avukatlık Bürosu Ankara Avukat

 2. Pingback: Boşanma Davası

 3. Pingback: Anlaşmalı Boşanma » Göymen Avukatlık Bürosu Ankara Boşanma Avukatı

 4. Dilara G. Reply

  Hayatımın en zor günleri olan boşanma davası sürecinde hem haklarımın savunulması konusunda hemde manevi olarak verdikleri destekten ötürü çok minnettarım. Boşanma avukatı arayanlara öneririm.

 5. Pingback: Ankara Boşanma Avukatları » Göymen Avukatlık Bürosu Ankara Avukat

 6. Pingback: Boşanma Davası Nasıl Açılır » Göymen Avukat Ankara Boşanma Avukatı

 7. Pingback: Boşanma Dilekçesi Örneği » Göymen Avukatlık Bürosu Boşanma Avukatı

 8. Pingback: Çekişmeli Boşanma Davaları » Göymen Hukuk Bürosu Boşanma Avukatı

 9. Pingback: Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer ? » Göymen Avukatlık Bürosu Ankara

 10. Pingback: Kadına Şiddet ve Boşanamama » Göymen Avukatlık Boşanma Avukatı

 11. Pingback: Çekişmeli Boşanma Davası Nasıl Açılır ? » Göymen Avukatlık Bürosu

 12. Pingback: Velayet Davası Nasıl Açılır ? » Göymen Avukatlık Boşanma Avukatı

 13. Pingback: Aldatılan Kişilerin Hakları Nelerdir ? » Göymen Avukatlık Boşanma Avukatı

 14. Pingback: Anlaşmalı Boşanma Davası » Göymen Hukuk Ankara Boşanma Avukatı

 15. Pingback: Aile Hukuku Avukatı ve Aile Hukuku » Göymen Avukatlık Bürosu Ankara

 16. Pingback: Boşanma Davalarında Maddi ve Manevi Tazminat » Boşanma Avukatı

 17. Sevim D. Reply

  Haklarımı bilmiyorum, boşanmaktan korkuyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  • admin Post authorReply

   Sevim hanım, birçok insan sizin gibi hakları konusunda bilgi sahibi değiller, bu yüzden korkmanıza gerek yok. Boşanma avukatları bu konuda size yardımcı olacaklardır.

 18. Pingback: Boşanma Davalarında Tanıklar ve Etkileri | Ankara Boşanma Avukatı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Avukat